Агенція регіонального розвитку Хмельницької області розпочала реалізацію проектів із залучення ЕСКО інвестицій в енергомодернізацію об’єктів бюджетної сфери.
У 2015 році Верховна Рада України прийняла Закон України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації», який передбачає можливість для залучення інвестиційних ресурсів на проведення термомодернізації бюджетної сфери.
Енергосервіс – це комплекс технічних, організаційних та інших енергозберігаючих (енергоефективних) заходів, спрямованих на скорочення споживання та витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Приватний інвестор (енергосервісна компанія) за власні кошти виконує термомодернізацію в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, лікарень, університетів тощо), а оплата здійснюється виключно за рахунок економії на комунальних платежах.
Термомодернізація включає заміну вікон, утеплення фасаду, покрівлі, цоколю, модернізацію інженерних систем, реконструкцію системи опалення, гарячого водопостачання, вентиляції, освітлення тощо.
ЕСКО-інвестор зацікавлений у проведенні ефективної термомодернізації для досягнення більшої економії, а отже – прибутку.
«Разом з потенційними інвесторами ми відвідали місто Старокостянтинів, Дунаєвецьку міську та Староушицьку селищну об’єднані територіальні громади, де вивчили та відібрали для інвестування потенційні об’єкти бюджетної сфери – навчальні заклади, дитячі садочки, – повідомив директор Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Роман Примуш. – Ми продовжимо роботу і в інших громадах та містах».