Агенції регіонального розвитку мають відігравати ключову роль у реалізації нової державної регіональної політики, – Дмитро Живицький. Про це повідомив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Дмитро Живицький під час зустрічі з директорами Агенцій регіонального розвитку.
Під час зустрічі було обговорено питання завершення реформи децентралізації влади, перспективи та роль Агенцій регіонального розвитку в реалізації регіональної політики та можливі моделі співпраці з Міністерством, органами влади та місцевого самоврядування.
Перший заступник Міністра підтвердив особливу важливість інституційної підтримки та становлення Агенцій регіонального розвитку, зважаючи на реформування місцевих органів виконавчої влади. Саме вони мають стати ключовим елементом нової державної регіональної політики та забезпечити оптимальне поєднання державних, регіональних та місцевих ініціатив з інтересами приватного сектору в межах регіонів і громад. Тісна співпраця агенцій з бізнесом сприятиме популяризації кластерної моделі розвитку регіональної економіки.
Довідково: Президент України Володимир Зеленський дав завдання Уряду до кінця року посилити спроможність агенцій, а також видав Указ від 20 вересня 2019 року №713/2019 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції». Зокрема, Уряд має розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики» до 1 січня 2020 року.