20 серпня 2019 року Агенція регіонального розвитку Хмельницької області спільно з Хмельницьким Центром розвитку місцевого самоврядування провела семінар «Інструменти підтримки малого та середнього бізнесу в громадах».
Участь у заході взяли представники органів місцевого самоврядування, органів державної влади, бізнесу, банківських установ та організацій з розвитку та підтримки пдприємництва.
Учасники семінару обговорили актуальність підтримки підприємництва в контексті розвитку регіону та висловили власні міркування щодо ефективності місцевих програм підтримки.
Про діагностику проблем бізнесу в ОТГ розповіла Анна Гаврилюк, керівник Інформаційно-аналітичного центру ГО «АСТАР». Олег Черненко, експерт програми підтримки ОТГ у залученні бізнесу, проінформував про нову ініціативу – програму «U-Lead з Європою». Дмитро Василенко, бізнес-консультант, координатор проекту ЄБРР «Підтримка розвитку кластерних ін іціатив у швейній галузі», презентував онлайн-курс по підтримці розвитку громад.
Присутні довідалися про можливості пільгового кредитування суб’єктів підприємництва для реалізації інвестиційних проектів та співпраці з банківськими установами у реалізації Програми розвитку підприємництва для громад Хмельницької області, фінансування для муніципалітетів, кредитування для МСП.
Досвідом Хмельницької міської ради у реалізації Програми розвитку підприємництва міста Хмельницького поділилась Оксана Новодон, начальник Управління економіки Хмельницької міської ради.
Олена Сліпко, начальник відділу з питань розвитку підприємництва та регуляторної політики Департаменту економіки Хмельницької обласної державної адміністрації, висвітлила основні аспекти державної підтримки підприємництва на місцевому рівні.
Наприкінці засідання Олена Рутковська, менеджер Агенції регіонального розвитку Хмельницької області, презентувала присутнім Програму розвитку підприємництва для громад області.
«Вважаю проведений захід дуже ефективним, адже ми запросили до бесіди усі зацікавлені у розвитку регіону сторони. Ми не лише переконалися у актуальності питань підтримки розвитку громад, але й з’ясували існуючі проблеми малого і середнього бізнесу в громадах, частково знайшли їх вирішення – наприклад, через пільгове кредитування», – прокоментував подію директор Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Роман Примуш.

google-site-verification: google9ccde38762b02576.html