21 серпня 2019 року директор Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Роман Примуш спільно з представниками проекту OTENNA AgroBioCluster International (Ніделанди) відвідали Дунаєвецьку міську об’єднану територіальну громаду та провели зустріч з місцевим бізнесом.
Представником компанії JANUS Sp.z o.o. (Польща) розробника біотехнологій, технологій та обладнання для проекту OTENNA AgroBioCluster International, в Україні є ТОВ «Укрмінералресурс» (м. Київ).
Метою візиту є впровадження пілотного проекту зі створення комплексу з переробки овочів, фруктів, ягід потужністю 2 т/годину.
Одержані продукти (сік, порошки) використовуються у фармакології, медицині, косметології, парфумерії, дієтичному та лікувальному харчуванні.
Нідерландські партнери готові експортувати продукцію до ЄС протягом 10 років. Загальна вартість проекту складає близько 600 тис. євро, до 85% з яких готові фінансувати міжнародні компанії з ЄС.
Під час візиту було обговорено можливість реалізації спільного проекту з переробки яблук з місцевими підприємствами та оглянуто можливі майданчики для розміщення комплексу.


«Одним з стратегічних напрямків розвитку регіону є створення доданої вартості в сільському господарстві. Консолідація зусиль Агенції регіонального розвитку Хмельницької області, бізнесу, влади та міжнародних партнерів для реалізації пілотного проекту з переробки овочів, фруктів, ягід із застосування нових підходів до переробки аграрної сировини дозволить створити нові робочі місця, одержати високу рентабельність та надходження до бюджету громади», – прокоментував подію директор Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Роман Примуш. 


До відома. Концепція Стратегії проекту ОТЕННА АгроБіоКластер України базується на: характеристиці кліматичних, аграрних умов; застосуванні комплексу розроблених біотехнологій, які забезпечують каскадну переробку аграрної продукції (тобто відходи одного каскаду є сировиною для наступного каскаду переробки); забезпеченні виробництва та жилого сектору власними енергоресурсами; виробництві екологічно чистих та органічних продуктів; територіальному підході в усіх економічних та соціальних сферах кожного регіону. Загалом Проект ОТЕННА АгроБіоКластер України передбачає створення 3014 нових АгроБіоЕкономічних, БіоТехнологічних та інших підприємств.